Mozgalmas évet zártunk az óvodai tehetséggondozásban

Július végén zárul az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő által kiírt “A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása” címet viselő pályázat, melyen az NTP-OTKP-18-0046 számon nyilvántartott, „Csodagyerekek-gyerekcsodák” pályázatunk elnyerésével az óvodai tehetséggondozás alapjainak megteremtését és a műhelymunkához szükséges eszközök vásárlásának lehetőségét nyertük el óvodánk számára.

A pályázat utat nyitott számunkra, hogy megterveztessük óvodánk logóját, és az intézményünkben működő tehetségműhelyek számára egyedi emblémákat készíttessünk. Az elkészült grafikák felkerültek a műhelyvezető pedagógusok és a gyermekek “műhelypólójára” is, így a nevelési év végén már lehetőség nyílt arra, hogy a tehetségműhelyek záró foglalkozásain egységes ruházatban szerepeljenek a kis tehetségígéretek. Sokféle eszközt és felszerelést tudtunk megvásárolni a pályázatban szereplő tehetségműhelyek számára, így a gyermektáncra járó kislányok új kötényruhákat kaphattak, a vizuális műhelyben alkotó gyerekek festőkötényeket és izgalmas rajzeszközöket használhattak, míg a zenei műhely tagjai ritmushangszereket és metallofonokat vehettek birtokba az év során. A pályázat nyújtotta feltételek kihasználásával szerveztük meg a Csintekerintő népi játék és gyermektánc találkozónkat, melyen a térség több óvodájából fogadtuk a vendégeket. Olyan felnőtt zenészek, alkotók meghívására is módunk nyílt a pályázat által, akik tudásukkal, tehetségükkel elvarázsolták az óvoda apróságait. Luca napon táncházzá alakította tornatermünket a Lóca együttes, kiknek felhívására együtt játszottak és mozogtak a szülők is gyermekeikkel. Czinege Edit kerámiaművész az ügyes kezű gyermekeket vezette be az agyagozás művészetébe, segítségével kicsi műalkotások készültek a Törppingáló tehetségműhely foglalkozásain. Évek óta valljuk, hogy a gyermekek tehetségígéretes adottságainak feltérképezését már az óvodás korban el kell kezdeni, és tehetséggondozó programok segítségével nagycsoportos kortól kezdve meg kell kínálni a gyermekeket különféle tevékenységekkel. Akkreditált kiváló tehetségpontként nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a Szivárvány Óvodában hat tehetségterületen kínálunk izgalmas és változatos műhelymunkákat a gyermekeknek, és a megvalósított pályázat segítségével mindezt egyre jobban felszerelt tehetségműhelyekben, minőségi tárgyi eszközökkel tehetjük meg. Továbbra is keressük a pályázati lehetőségeket, hogy óvodánkban a szakmai megújulás folyamatos maradhasson.

Erdősné Ladányi Boglárka - Tehetséggondozó Munkaközösség vezető

                          tehetsegprogram     tamogataskezelo    emberieroforras1

      

 

tehetsegprogram

tamogataskezelo

emberieroforras1