A Szivárvány Óvodában minden óvodapedagógus kiemelten figyel arra, hogy felfedezze a gyermekekben erősségeiket, megfigyelje, milyen tevékenységek iránt érdeklődnek. Pedagógusaink a  tehetséggondozással munkaközösség keretén belül foglalkoznak, melynek szakvizsgázott vezetője  Erdősné Ladányi Boglárka.

Nagyon fontos számunkra, hogy már kiscsoportos kortól kezdve lehetőséget nyújtsunk a kedvelt foglalatosságokban való elmélyülésre, majd az 5-6 éves gyermekeket a tehetségműhelyekben számtalan lehetőséggel kínáljuk meg. Jelenleg hat tehetségműhely működik óvodánkban, melyekben a szülőkkel való megbeszélések után minden gyermeknek személyre szabott műhelymunkát kínálunk.

2016-ban a MATEHETSZ (Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége) regisztrált tehetségponttá nyilvánította óvodánkat tehetséggondozó munkánk elismeréseképpen. Ebben a nevelési évben kértük intézményünk akkreditált tehetségponttá való minősítését, kérelmünk vizsgálatára két tehetségszakértő érkezett. Nagy Jenőné - a Tehetséggondozás az óvodában. című program írója – munkásságáért már megkapta a „Tehetségek szolgálatáért”, életműdíjat. Csirmaz Andrea szakértő tehetséggondozó munkájáért Bonis Bona díjjal kitüntetett óvodapedagógus. Intézményünk megtekintése után átvizsgálták dokumentumaikat, tájékozódtak a tehetségműhelyeinkben folyó munkáról. Elégedettségüket minősítésükben is kifejezték: 2018. február 20-án kiválóan akkreditált tehetségpont címmel ismerték el óvodánkat.

Nagyon büszkék vagyunk erre a kiemelkedő eredményre, és reméljük, a gyermekek boldog mosolya minden nap eszünkbe juttatja, milyen fontos munkát is végzünk! Büszkék vagyunk tehetségfejlesztő óvodapedagógusainkra, Aszódiné Magyar Beátára, Gyuricsánné Pleva Évára, Bekéné Kotvics Editre, Nagy Judit Zsuzsannára és Erdősné Ladányi Boglárkára.

      

 

tehetsegprogram

tamogataskezelo

emberieroforras1