2017. április 27-én zsúfolásig megtelt a Gál Ferenc Főiskola előadóterme, ahová Szarvas város köznevelési intézményeinek vezetőit és a főiskolán végzett, szakvizsgázott tehetségfejlesztő pedagógusokat várták egy szakmai konferenciára, tapasztalatcserére.

Óvodánkat a Tehetséggondozó Munkaközösség vezetője képviselte a rendezvényen. A konferencia célja egyrészt az volt, hogy a résztvevők megtudják, mások hol tartanak az intézményükben a tehetségek gondozásában, másrészt pedig az, hogy az előadók tapasztalatcsere által segítséget nyújtsanak az intézményi tehetséggondozásban. A plenáris előadásokat Bajor Péter, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségének ügyvezető igazgatója indította el egy olyan témakörben, mely mindenkit önelemzésre késztetett. „A tehetséggondozás problémái és megoldási lehetőségei az oktatási intézményben” című előadása mélyen körbejárta, hogy mi minden hiányzik a pedagógus társadalomból ahhoz, hogy eredményes tehetséggondozás alakulhasson ki a köznevelési intézményekben. A másik nagy előadást dr. Balogh László, a MATEHETSZ elnöke, a pszichológia-tudományok kandidátusa tartotta „ A komplex tehetségprogramok minőségi ismérvei, továbbfejlesztésének lehetőségei” címmel. Délután, az óvodai és tanítói szekciók különváltak, az intézményvezetők szóltak arról, hogy mennyire fontos a vezető odafigyelése, támogatása, segítése a tehetséggondozás rendszerének helyi kiépítésében vagy a tehetségkoordinátor szerepének megerősítésében. A konferencián hallottak megerősítettek bennünket abban, hogy óvodánkban jó úton járunk a kis tehetségígéretek felfedezésében, tehetségműhelyeink kiválóan előkészítik az iskolai tehetséggondozást.

                              Erdősné Ladányi Boglárka- a Tehetséggondozó munkaközösség vezetője

      

 

tehetsegprogram

tamogataskezelo

emberieroforras1