Óvodánkban november 04-én almafát ültettünk. De nem akármilyen almafát… Bálint gazda, azaz Bálint György, akit az ország kertészeként tartanak számon – 100. születésnapja alkalmából adományozott 100 gyümölcsfa egyikét.

Gyuri bácsi az iskola- és óvodakert program elkötelezett védnöke és támogatója, melynek elismeréseként és a 100. születésnapja alkalmából a Kalap Jakab Mozgalom az Ültess fát! programja keretében ültet el az ország 100 óvodájában 100 gyümölcsfát. A 100 facsemetéből az 52. lett elültetve az óvodánk udvarán a gyermekek nagy örömére. A fa elültetését megelőzte Kalap Jakab játékos-zenés interaktív koncertje és bábjátéka „Madarak és fák természetvédelmi koncert” címmel. A gyerekek nagyon élvezték az előadást, amely nagyon tanulságos volt az óvodások környezettudatos magatartásának alakítása szempontjából. A természet védelmét, a fák és madarak megóvását, az elültetett fák gondozását a gyermekek életkori sajátosságait szem előtt tartva, nagyon szép bábokkal, viccesen mutatta be a mese előadója. Az előadás után közösen, Kalap Jakabbal és a gyerekekkel lett elültetve, meglocsolva az almafa, illetve elhelyezve az emléktábla, amely igazolja az 52. gyümölcsfa elültetését. Most már csak gondozni kell és várni a jó termést.

Aszódiné Magyar Beáta

intézményvezető

      

 

tehetsegprogram

tamogataskezelo

emberieroforras1